Acil Servis
24 Nisan 2024

Acil Servis kalp krizi, kalp ritim bozuklukları, yüksek ateş, karın ağrıları, mide kanamaları, inme (felç), kesiler, kırıklar, trafik kazaları, düşmeler, ani kalp durması, darplar, zehirlenmeler, intihar girişimleri vb birçok acil duruma ilk müdahale ve tedavi yapılan yerdir. Acil Serviste hastaya ilk müdahale yapılarak tedavisi yapılmakta, gerekirse yatırılmakta sevki gerekirse ilgili hastane ile irtibata geçilerek ambulansla sevki yapılmaktadır.

Hastanemiz Acil Birimi ana binanın A Blok zemin katında hizmet vermektedir.Hastanemiz Acil Servisinde ; hasta kayıt alanı, danışma , nöbetçi doktor ve hemşire odalarının dışında, resüsitasyon odası, acil hasta muayene odası , 8 yataklı monitörsüz ve 1 yataklı monitörlü gözlem, bir adet küçük müdahale ve pansuman odası, acil röntgen, acil laboratuvar, depolama ve temizlik odaları, normal tuvaletler ve engelli hasta tuvaletler mevcuttur.

 

Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek adına, 7 gün 24 saat hizmet veren Acil Servisimiz, gün içerisinde iki pratisyen hekimimiz, hemşirelerimiz ve personellerimizle hizmet verilmektedir. Servisimize ilçemizden ve 112 Acil'den sürekli olarak hasta akışı bulunmaktadır.

 

Bazı hastalıkların tanı veya tedavi için belirli bir süre hastaneye yatmadan Acil Servis 'te izlenmesi gerekmektedir. Bu durumda sizi gözlem odamızda bir süre izleyebiliriz.

Acil Hasta Kabul Bilgisayarı:Gaziantep Araban Devlet Hastanesi Acil Servisi 24 saat hizmet vermektedir. Acile başvuran hastalar Acil Hasta Kabul Bilgisayarında hastaların girişleri yapılır.

Cerrahi Müdahale ve Pansuman Odası:Acile gelen tüm hastaların pansuman, sütur alınması ve atılması, yanık pansumanları, atele alma, mide lavajı gibi pek çok  işlemleri burada yapılır.

Gözlem Odaları:Hekim tarafından muayene edilen ve gözetim altında tutulması gereken hastalar monitörlü veya monitörsüz gözlem odalarına alınarak mayi uygulama, periferik soğutma nebulizatörle ilaç uygulaması ve benzeri işlemleri burada yapılarak hastalar 24 saat gözlenir ve tetkik-tedavileri yapılır.

Acil Labaratuvarı:Acil servise başvuran bütün hastaların gerekli laboratuar incelemeleri burada yapılır.

Acil Röntgen:Acil servise başvuran bütün hastaların radyolojik tetkikleri burada yapılır.

ACİL SERVİS HEKİM NÖBET TABLOSU.xlsx


Dr. Yasin Mert SOY
Dr. Hayrunnisa SOY
Dr. Furkan EROL
Dr. Fatma YILDIRIM
Dr. Fatma KARAKUŞ
Dr. Volkan KARSLIGİL
Dr. Meliha KAPLAN
Dr. Sezer ARIK
Dr. Ahmet GÖZOĞLU